Сьогодні світлодіодна стрічка є одним із найпоширеніших джерел освітлення через своє широке використання та низьке споживання енергії. Це дозволяє використовувати її в різних приміщеннях і цілях, так що залишається тільки вибрати правильну стрічку, а для цього потрібно орієнтуватися на конкретні критерії.

Якщо людина особливо в цьому нічого не тямить, то простіше прийти у відповідний магазин і купити цілісний набір, в який входить сама стрічка і все, що потрібно для підключення.

Якщо людині важливі деталі, то основними критеріями вибору є такі.

Колір.

Залежно від нього освітлення сприйматиметься зовсім по-різному. Загалом світлодіодні стрічки поділяються на чотири основні кольори: червоний, синій, зелений та білий. Останній, у свою чергу, може бути холодним, теплим чи нейтральним, що дуже важливо для сприйняття та навантаження на очі.

Є багатобарвні стрічки, які світяться одразу всіма кольорами або періодично змінюють свій відтінок. Забарвлення досягається за рахунок нанесення люмінофора відповідного кольору, а людині залишається вибрати відповідний варіант для потрібної поверхні.

Рівень світлового потоку.

Від нього залежить, наскільки яскраво стрічка світитиме, а варіюється цей показник від кількості елементів на стрічці та типу самого світлодіода. Звичайно, чим їх більше, тим яскравіше буде світло, але воно не завжди необхідне, тому в магазині просто варто подивитися, що і як світиться. Звичайно, можна подивитися в мережі відповідні таблиці та сітки співвідношення, але візуально завжди зрозуміліше.

Джерело живлення.

Якщо безпосередньо під'єднати світлодіодну стрічку до електромережі, вона моментально згорить, а тому їй обов'язково необхідний блок живлення і контролер для відповідних потужностей, які залишиться тільки приєднати спеціальними роз'ємами (для зручності).
Залежно від розташування потрібно відразу зорієнтуватися, як саме вона підключатиметься: до загальної мережі або через звичайну розетку.

Ступінь захисту.

Незважаючи на те, що світлодіодну стрічку ніхто не збирається чіпати, вона повинна бути максимально захищеною від вологи та пилу, які активно провокують її поломки. Зважаючи на це, варто вибирати або повністю відкриті стрічки, або повністю закриті. Останні можуть бути втоплені в силікон або повністю поміщатися в герметичну трубку, що особливо надійно, але позначається на інтенсивності світіння.

Якість збирання.

Тут все можна визначити візуально, адже якщо контакти погано спаяні, а сама стрічка дуже тендітна, вона не зможе служити довго. Також мають бути встановлені якісні резистори з нормальним опором, щоб підтримувати оптимальний рівень свічення.

Всі критерії досить прості, а людині залишається зіставити їх з тим, що саме потрібно для конкретного приміщення або поверхні, і тоді вона буде максимально добре освітлена.

Якщо все правильно підібрано і підключено, світлодіодна стрічка буде використовуватися дуже довго без додаткових проблем.