Світлодіодний профіль — алюмінієвий короб (буває також пластиковий чи силіконовий), у який закладається діодна стрічка на клейовій основі та закривається спеціальним екраном. З таким видом кріплення, стрічка надійно захищена від зовнішніх факторів, що в рази підвищує термін її експлуатації. У такому виконанні виходить справжній світильник, де діодну смужку, як лампочку, можна легко замінити на більш потужну або кольорову. Профіль також добре відводить тепло, тому стрічка — не перегрівається. Кришка не тільки оберігає смужку з діодами від пошкоджень, а й створює необхідний світловий ефект: м'який та розсіяний. Все, завдяки матовій поверхні екрана.

Профіль дає змогу виготовити світильник самостійно, з параметрами, які вас влаштовують, а завдяки великому асортименту та різновидам — створити індивідуальну підсвітку для вашого проєкту. Усе питання полягає лише в тому, який профіль купити?

Профіль для світлодіодної стрічки, який вибрати?

Є кілька факторів, які слід враховувати під час вибору. Це тип світлодіодної стрічки, її ширина, а також місце, де, за вашим задумом, має бути закріплена підсвітка. Ми зібрали для вас кілька порад, які вам допоможуть під час замовлення профілю:

  1. Ширина профілю і ширина місця під стрічку — це два різні параметри, на які обов'язково потрібно звертати увагу при виборі.

  2. Пам'ятайте, не під усі широкі стрічки можна підібрати корпус.

  3. Є два види екрана: прозорий та матовий. Матовий робить світло більш розсіяним й м'яким, тоді як прозорий екран підходить для тих випадків, коли необхідно зробити яскраву підсвітку.

  4. За способом встановлення, профіль під світлодіодну стрічку ділиться на три види: накладний, врізний та підвісний. У кожного з них свої особливості та переваги. 

  5. Алюмінієвий короб може бути з анодованим покриттям або без нього.

  6. За формою перетину, профіль буває квадратний, круглий та прямокутний. Є також кутовий короб, який дозволяє проектувати непрямі конструкції.

  7. Крім профілю вам знадобляться й додаткові аксесуари, а також кріплення та заглушки.

Профіль світлодіодної стрічки, сфера використання

Як і сама світлодіодна стрічка, профіль застосовується для організації підсвітки, як усередині приміщення, так й зовні. При його виборі, відштовхуватися потрібно від проекту й стрічки, яку ви збираєтеся купити. Профіль є одночасно корпусом та додатковим захистом для освітлювального приладу всередині, тому його можна використовувати з однаковою продуктивністю:

  • в інтер'єрі житлових, офісних і промислових приміщеннях, у сфері обслуговування та рекламі. Профіль під світлодіодну стрічку підходить як для підлоги, стін, так і для стелі. Він добре кріпитися як до вертикальної, так і до горизонтальної площини. Його можна встановлювати поверх стіни, а також вбудовувати в спеціальні канавки, щоб вийти на повністю рівну поверхню в результаті. Різновиди й тип короба дають змогу не обмежувати себе в задумах та дизайнерських рішеннях, а різноманіття додаткових аксесуарів — значно спрощують монтаж. Найчастіше, таке підсвічування організовують у гардеробних кімнатах, шафах, коморах, біля робочої зони, у місцях з великою прохіодимістю людей, а також для проєктування освітлення різної яскравості та інтенсивності.

  • в екстер'єрі, профіль для діодної стрічки служить їй ще й додатковим захистом. Тому, ЛЕД стрічку можна, за необхідності, встановлювати, наприклад, у дорожнє покриття на стоянках авто, застосовувати в ландшафтному дизайні, підсвічувати фасади будівель чи рекламні конструкції, стратегічно важливі об'єкти, а також зони відпочинку в парках й скверах.

Профіль світлодіодний, варіанти встановлення та кріплення:

  1. Для накладного профілю використовується певне кріплення. Часто, виробники додають його в комплекті, навіть із запасом. Воно являє собою скоби, що кріпляться до поверхні, а короб на них замикається в пази. Частота розташування кріплення скоб приблизно 1 - 2 на метр. Є й інший спосіб встановлення цього профілю, безпосередньо на саморізи. Задня стінка кріпиться одразу до поверхні. У такому варіанті світлодіодний профіль вже не можна зняти, проте він монтується без зазорів між ним й поверхнею.

  2. Для врізного профілю поверхню попередньо штробують — вирізають спеціальну канавку, яка підходить за довжиною та шириною, без або з мінімальними зазорами. Фланці (чи вушка) короба приховають нерівності після встановлення. За бажання їх можна також задекорувати й тоді на поверхні видно буде тільки смужку світла, врівень з покриттям.

  3. Підвісний профіль світлодіодної стрічки також оснащений спеціальними пазами, в які ставиться кріплення. Воно динамічне, тому може рухатися по всій довжині конструкції. До стелі такий світильник кріпиться за допомогою тросів, довжину яких можна регулювати під час встановлення.

  4. Екран — верхня частина профілю, від якої залежить якість та яскравість освітлення. Для зручності деякі виробники пропонують кілька варіантів матовості кришки короба. Цей показник коливається від 10 до 40%. Монтується він після встановлення профілю в спеціально передбачені пази та надійно фіксується.

  5. Заглушкам приділяється не менше уваги, ніж кріпленню або екрану, але про них часто забувають. Вони закривають короб з торців, надаючи йому естетичної привабливості. Є два типи заглушок, з отворами й без них. Отвори потрібні для виведення дротів у блок живлення або інші пристрої ланцюга.

Як правило, під кожен вид профілю, підбираються власні аксесуари, заглушки й кріплення. Якщо вам складно розібратися з цим питанням, обов'язково, перед тим як купити профіль для світлодіодної стрічки, проконсультуйтеся з менеджерами. Вони не тільки підкажуть вам потрібний метраж профілю чи стрічки, а й зможуть прорахувати класичний базовий проект підсвітки, щоб ви не пропустили жодної важливої деталі.