Часто нам ставлять запитання не тільки про метраж стрічки, а й про те, як правильно її "покроїти" вже під час монтажу. Як правило, беруть її "з запасом", але є деякі параметри, на які потрібно звертати увагу ще до того, як купити світлодіодну стрічку. Крім різання, слід вміти з'єднувати окремі смужки та підключати її до електроживлення. Щоб не пошкодити діоди й зробити все правильно, скористайтеся нашими практичними порадами. У вас обов'язково вийде гарна, якісна та довговічна яскрава підсвітка для інтер'єру, екстер'єру чи реклами. 

Світлодіодна стрічка, навіщо потрібно її різати?

Біла або кольорова світлодіодна стрічка продається бабінами. Для кожного типу різний метраж рулону. Метраж катушок, як правило, пишеться в картках товару. Він може становити: 2,5, 5, 10, 30, 40 або 50 метрів, залежно від виробника. Ви самі "розкроюєте" її, відповідно до свого проекту.

Крім метражу, варто звернути увагу й на кількість діодів-світильників на 1 погонний метр. Від цього параметра залежить яскравість підсвітки. Ширина смужки — важлива для монтажу та способу кріплення стрічки на поверхню. Під неї підбирається потрібний профіль, наприклад. Щоб практично втілити деякі ідеї в приміщенні або на вулиці, вам може знадобитися додаткова порізка світлодіодної стрічки на шматки різної довжини. Що робити, якщо це необхідно за вашим проектом?

Важливо розуміти, що світлодіодна LED стрічка — це прилад з певними параметрами, тож не можна розрізати її там, де захочеться. Краще, для початку, намалювати проект та прорахувати можливі варіанти її розміщення, а вже виходячи з цього, підібрати необхідні елементи підсвічування. При чому йдеться не тільки про саму стрічку, а й про блок живлення, а також про додаткові прилади.

Стрічка світлодіодна, де можна робити різ?

По суті, світлодіодна стрічка — суцільна друкована плата, де з певним інтервалом розташовано джерела світла та резистори, що обмежують струм. На смужці, також з деякою відстанню, позначені й місця різу. У кожного виробника своє маркування: суцільна чи пунктирна лінія, або універсальні малюнки ножиць. Це місце позначене не просто так. Сюди виходять кілька площадок з контактами, до яких згодом будуть приєднані провідники кабелю блока живлення. Різати необхідно лише в таких місцях!

Кратність різу (та сама відстань між лініями відрізу) - відрізняється, залежно від типу світлодіодної стрічки:

  • 12 В стрічка (16,7, 25, 50 і 100 мм);

  • 24 В стрічка (16,7, 25, 29,4, 29,5, 31,3, 35,7, 41,6, 41,7, 42, 49, 50, 55,5, 62,4, 62,5, 71, 83,3, 100, 125 і 167 мм);

  • 48 В стрічка (33,3, 50, 119 і 167 мм);

  • 220 В стрічка (250 і 500 мм).

Знаючи ці особливості, можна без зусиль "покроїти" стрічку. Робити різ можна простими ножицями, канцелярським або гострим ножем. Головне різати рівно й акуратно, щоб не пошкодити друковані доріжки. Зверніть увагу, що світлодіодна стрічка для основного освітлення 220 В перебуває в спеціальній оболонці, яка захищає її від пилу та вологи, тому відрізати її буде важче. Краще скористатися ножем.

Як правильно з'єднувати світлодіодну ЛЕД-стрічку під час монтажу?

Відрізки світлодіодної стрічки з'єднуються послідовно, так само як і всі пристрої в ланцюзі. LED-смуги з'єднуються "+" до "+", "-" до "-". Перший по черзі шматочок стрічки виходить на блок живлення й з'єднується з ним, дотримуючись полярності. Зверніть увагу, що для кожного адаптера підходить свій тип стрічки та певна її довжина. Світлодіодна кольорова стрічка відрізняється від білої кількістю контактів й маркуванням. Замість двох полярних проводів з неї виходить чотири: "R", "G", "B" і "-". З'єднання здійснюється за допомогою пайки або спеціальних сполучних конекторів, якщо у вас немає під рукою паяльника.

Кому можна поставити технічне питання?

Якісна світлодіодна стрічка — це лише половина справи. Щоб зробити надійну та довговічну підсвітку, починати краще з проекту та визначення необхідних елементів, приладів, а також метражу. Після попередніх розрахунків, ви можете проконсультуватися з нашими менеджерами. Вони підкажуть кратність різу кожної стрічки, її напругу, ширину, клас, рівень захисту, кількість діодів на метр. Допоможуть підібрати відповідний блок живлення, щоб не спалити стрічку, а підсвітка сяяла з потрібною яскравістю. Вам можуть знадобитися підсилювач, контролер, димер з пультом, якщо у ваших планах є, наприклад, пункт про перемикання кольору в RGB-стрічці. Ми без зусиль прорахуємо вам базовий проект світлодіодного підсвічування та дамо поради щодо його подальшої експлуатації.