Стрічка світлодіодна — дуже популярне джерело світла сьогодні. Навряд чи можна знайти людину, яка з нею жодного разу не стикалася. Бо вона застосовується для підсвічування інтер'єру та екстер'єру, в побуті, рекламі, на виробництві, в магазинах, салонах, кафе, у виставкових залах й не тільки. Але в цій статті ми хочемо розповісти вам не стільки про її універсальні можливості, скільки відповісти на запитання, які ви найчастіше ставите перед тим, як світлодіодну стрічку купити.
Світлодіодна LED стрічка, 7 популярних питань:
-
Як розрахувати потужність світлодіодної стрічки й правильно вибрати блок живлення?
Щоб розрахувати потужність ЛЕД-стрічки, достатньо всього однієї формули:
P = L x W, де:
-
L - це, власне, довжина діодного шлейфу;
-
W - потужність 1 метра погонного. Цей показник є в характеристиці стрічки;
-
P - число, що ми шукаємо.
До отриманого значення необхідно додати 20-30%. Приблизно стільки потужності буде витрачатися в процесі роботи на провідники. Коли потрібна цифра знайдена, шукаємо в категорії Блоки живлення (https://artled.com.ua/bloky-zhyvlennia) відповідний прилад з найближчим значенням вихідної потужності. Будьте уважні та не забувайте головне правило успішної роботи підсвітки: "Більше потужності — можна, менше — ні!" Як бачите, все дуже просто і цілком можливо втілити в життя самостійно.
-
Чому навіть хороша світлодіодна стрічка недостатньо яскраво світить?
Друге за популярністю запитання, на яке часто доводиться відповідати нашим консультантам. Насправді причин такої роботи діодної стрічки не так багато:
-
Найпоширеніша, у вас недостатньої потужності блок живлення. Те, про що ми говорили вище. Необхідно правильно підібрати прилад відповідно до підключеного навантаження, і проблема вирішиться.
-
Слід також перевірити клеми на предмет окислення або поганої пайки. Найімовірніше, десь відходить контакт, і в разі усунення неполадок, світлодіодна стрічка суцільна працюватиме як належить.
-
Завжди вибирайте стрічку потрібної ширини й товщини, відповідно до того, що ви хочете отримати в результаті. Падіння напруги живлення часто спостерігається у тонких 12-ти вольтових стрічок з друкованими доріжками мінімальної ширини. Якщо вам потрібне потужне підсвічування, вибирайте 24-вольтові стрічки.
-
Ще однією причиною може бути деградація діодів. Ось чому, якісна світлодіодна стрічка — це завжди правильне рішення. Ми працюємо тільки з перевіреними постачальниками.
-
Як підібрати правильний перетин електропроводу?
Занадто тонкий перетин дроту — загрожує перегрівом проводки. Занадто товстий дріт — ускладнить установку кабелю. Тому необхідно обрати оптимальний. Як це зробити? Є два варіанти:
-
Обчислити математично.
-
Вибрати з таблиці.
У першому випадку необхідно питомий опір міді "p" помножити на довжину кабельної лінії "L", поділену на опір "R". Формула має такий вигляд: S = p x L/R.
У другому варіанті, скористатися вже готовими значеннями. Для прикладу, наведемо дані для 24 В системи освітлення
Довжина (метри) |
Потужність навантаження (Вати) |
||
50 |
100 |
150 |
|
5 |
0,15 |
0,30 |
0,50 |
10 |
0,35 |
0,65 |
0,95 |
15 |
0,55 |
0,95 |
1,45 |
25 |
0,85 |
1,55 |
2,35 |
-
Світлодіодна кольорова стрічка "не бачить" пульт, що робити?
Найчастіше пульт необхідний для перемикання кольорів у RGB-стрічці. У монохромному білому (холодному або теплому) - це може бути регулювання яскравості, але тут слід враховувати, що ціна такої підсвітки буде дещо вищою, ніж якби ви використовували просто блок живлення. Оскільки пульт управління не взаємодіє зі стрічкою напряму, в ланцюг потрібно під'єднати спеціальний пристрій: димер або контролер. Ось тут якраз і може виникнути плутанина, наприклад:
-
Ви не послідовно з'єднали елементи системи. Першим від мережі має йти блок живлення, потім димер/контролер (залежно від того, який у вас пульт управління) і далі вже сама стрічка світлодіодна кольорова або біла.
-
Якщо якийсь із трьох пристроїв несправний, природно, не працюватиме й пульт.
-
Обов'язково перевірте батарейки. Здавалося б типова дрібниця, але проблема досить поширена.
-
Як з'єднати пульт та ЛЕД-стрічку?
Вище ми вже говорили, що пульт не працюватиме, якщо система неправильно з'єднана. Зараз же докладніше зупинимося на самому підключенні:
-
Для початку приєднуємо живлення, а саме, блок.
-
Активуємо пульт.
-
На корпусі димера або контролера натискаємо на кнопку, яка конектить його з пультом.
-
На пульті робимо те ж саме, якщо це необхідно.
-
Натискаємо на будь-яку функціональну кнопку на пульті.
-
Якщо кольорова світлодіодна стрічка одноразово блимнула — все зроблено вірно.
-
Тепер можна налаштовувати колірну гаму.
-
Як світлодіодна стрічка для основного освітлення підключається до мобільника?
Переходимо до найцікавішого. Так, стрічкою дійсно можна керувати з мобільного телефону. До того ж робити це можна як на Андроїді, так і на IOS. Тільки для початку, вам необхідно купити контролер, що підтримує WiFi. Підключаєте його, так само як і звичайний, а потім, через Play Market безкоштовно встановлюєте на мобільний спеціальний додаток - Magic HomePro. З його допомогою ви без зусиль організуєте мультикольорове підсвічування і "пограєте" зі світловими ефектами. У нього зрозумілий та зручний інтерфейс й ви зможете під'єднатися до домашньої або іншої мережі.
-
Що робити, якщо дорога світлодіодна стрічка перестала працювати?
Наостанок, найнеприємніше питання. Чому ж стрічка весь час добре працювала і раптом перестала вмикатися? Спробуємо локалізувати несправність самостійно. Отже:
-
Першою причиною може бути відсутність стандартної (220 вольт) напруги в мережі. З теперішніми вимкненнями світла — це не дивно.
-
Згорів блок живлення. Через аварійні відключення — досить часта проблема. Якщо пристрій справді вийшов з ладу, то заміна його усуне проблему. Також слід подбати про безперебійник на майбутнє.
-
Полетів димер/контролер/підсилювач все з тієї ж причини, що і блок живлення. Заміна також усуне проблему.
-
Обрив кабелю або поганий контакт клем. Ми вже говорили про це вище. Під час монтажу ЛЕД-стрічки слід обов'язково залишати доступ для заміни пристроїв системи або кабелю.
-
Перегорів світлодіод або діоди. На жаль, таке іноді трапляється. Тут доведеться міняти всю стрічку.
-
Обрив доріжок — також одна з можливих причин того, що світлодіодна стрічка кольорова або біла перестала горіти.
Сподіваємося, наші поради допомогли вам налагодити роботу, а LED-стрічка довго і безперебійно тішитиме вас, приносячи в приміщення світло та затишок.